אודות השניצל

אודות השניצל

שניצל דג

בא לך שניצל?

אודות השניצל

האדם הראשון שהמציא את השניצל היה כנראה טבח גרמני בסוף המאה ה-19.

המילה "שניצל" נגזרת ככל הנראה מהמילה הגרמנית "schneiden" שפירושה "לחתוך".

האדם הראשון שהמציא את המנה הזו היה ככל הנראה טבח בגרמניה בסוף המאה ה-19. מנה זו עשויה בדרך כלל עם לחם עגל או חזיר ומטוגנת עד לפריכות משני הצדדים.

השניצל הוא מאכל אוסטרי המורכב מפרוסה דקה של בשר עגל או חזיר שלחם ומטוגן. מי המציא לראשונה את השניצל? גבר אוסטרי בשם אנטון רגנר המציא את השניצל בשנת 1839. הוא הגיש אותו עם תפוחי אדמה מטוגנים, בצל מטוגן ומיץ לימון. השניצל הוא מאכל ששורשיו בגרמניה, אוסטריה ושוויץ. זה הומצא לראשונה על ידי טבח גרמני שהשתמש בבשר עגל. השניצל הוא מאכל ששורשיו בגרמניה, אוסטריה ושוויץ. המנה הומצאה לראשונה על ידי טבח גרמני שהשתמש בבשר עגל. המתכון של השניצל משתנה מאזור לאזור אבל הוא עשוי בדרך כלל עם פירורי לחם או קמח וחלבון ביצה.

האם השניצל הומצא על ידי יהודי?

במאה ה-16, שף יהודי באוסטריה יצר מנה שמכונה כיום השניצל. השניצל הומצא על ידי יהודי באוסטריה במאה ה-16. הסיפור על איך המנה הזו נוצרה הוא די מעניין ועבר בהיסטוריה.

אז כן – השניצל הומצא על ידי יהודי.

השניצל הוא מאכל שמקורו בגרמניה, אך הוא הפך לפופולרי במטבח היהודי. הוא עשוי מבשר עגל או קציצת חזיר לחם ומטוגן שמצופה בקמח ובביצים לפני טבילה בפירורי לחם או פנקו. שניצל ניתן לאכול כמנה ראשונה, מנה עיקרית, או אפילו ככריך.

ההיסטוריה של השניצל מאז ועד היום

השניצל הוא אחד המאכלים הפופולריים ביותר באוסטריה ובגרמניה. זה קיים מאז המאה ה-11, אבל רק במאה ה-19 אנשים התחילו לאכול את זה כארוחה.

ההיסטוריה של השניצל אינה פשוטה. קשה לקבוע מתי בדיוק הוא הומצא, אבל אפשר לומר בוודאות שהוא הומצא באוסטריה או בגרמניה. האזכור הראשון של המנה הנאכלת כארוחה מגיע משנת 1703 ו-1718 בהתאמה, אז החלו טבחים אוסטריים וגרמנים להשתמש בפירורי לחם במקום קמח לטיגון הבשר שלהם, מה שהפך אותם לפריכים וטעימים יותר.

קשה לקבוע מתי בדיוק הומצא המנה הזו, כי יש הרבה סיפורים שונים על מקורו. יש אומרים את זה

השניצל הוא מזון בסיסי שמקורו באוסטריה. הוא עשוי מבשר עגל, חזיר או עוף, לחם ומטוגן.

המנה הוזכרה לראשונה במאה ה-14 כמנה של עניים. המילה שניצל באה מהמילה הגרמנית "שניצל" שפירושה "לחתוך לחתיכות קטנות". שניצלים מוגשים לרוב עם חתיכות לימון, מיונז ורוטב חזרת.

ההיסטוריה של השניצל לוקחת אותנו לוינה שם הוא הומצא על ידי בישול בשר על רשת על אש פתוחה או גריל על כיריים עד שנשארו רצועות דקות מאוד על העור של כל נתח.

ההיסטוריה של השניצל ארוכה, עם הרבה גרסאות שונות של המנה. השניצל הראשון נוצר באוסטריה, אך הוא הפך פופולרי בגרמניה ובשווייץ.

כיום, השניצל הוא לא רק מאכל פופולרי בגרמניה, אלא גם במדינות אחרות כמו אוסטריה ושוויץ.

לרוב מכינים את השניצל עם פירורי לחם או לחם תפוחי אדמה ולאחר מכן מטוגנים במחבת עד להזהבה. זה מוגש בדרך כלל עם חתיכות לימון מעל לטבילה כמו גם צ'יפס או סלט.

מה הייחודיות של השניצל?

השניצל הוא סוג של קציצת בשר פרוסה דק מטוגנת, העשויה באופן מסורתי מבשר עגל או חזיר. ניתן להגיש עם מגוון תוספות ורטבים.

המתכון המתועד הראשון לשניצל היה בוינה במאה ה-16. המנה הוכנה במקור עם פירורי לחם, אבל עכשיו היא עשויה בדרך כלל עם קמח וביצה.

השניצל הוא מאכל שמקורו באוסטריה והומצא על ידי השף האוסטרי, אנטון אברל. השניצל עשוי מלחם עגל או חזיר, מצופה בקמח וביצה ומטוגן בשמן חם.

השניצל הוא מאכל שקיים כבר מאות שנים אך זכה לפופולריות רק לאחרונה. בשנות ה-1800, הוא הפך למרכיב עיקרי במטבח האוסטרי אך לא התפשט עד אמצע המאה ה-20 כאשר הוא הפך לחלק מהתרבות האמריקאית.

מה הופך את המנה הזו לכל כך מיוחדת? קשה לענות כי יש הרבה דברים שהופכים אותו לייחודי כמו צורתו, מקור הבשר שלו ועד כמה קל לבשל אותו.

השניצל הוא פריט מזון ייחודי לאוסטריה וגרמניה. מקורו בעיר גראץ שבאוסטריה, שם הוגש לראשונה במסעדת "צום שניצל".

השניצל עשוי מבשר עגל או חזיר ופירורי לחם, עם חתיכת מלח חזיר או בייקון. אפשר לטגן, לאפות או לאפות. הבשר נחתך לרצועות דקות ולאחר מכן טובלים את הרצועות בבלילה על בסיס ביצים לפני טיגון עמוק בשמן. ניתן להגיש את המנה עם סלט תפוחי אדמה וכיסוני לחם.

לחזור למשהו ספציפי?
שניצל
שניצל

בא לך שניצל?

רשימת המקומות המומלצים בישראל

מחפשים את השניצל המושלם? אנחנו נעזור לכם למצא אותו!

דילוג לתוכן